Agencja merchandisingowaAnalizy statystyczneWindykacja polubowna i Windykacja sądowa

Windykacja polubowna i Windykacja sądowa

by

Windykacja sądowa i windykacja polubowna

Czy windykacja sądowa jest koniecznością?

Wielu przedsiębiorców obawia się otwarcia windykacji sądowej, ponieważ uważa, że w ten sposób może wyrobić sobie negatywny wizerunek w oczach innych. Nikt przecież nie chce uchodzić za firmę, która nasyła na swoich dotychczasowych kontrahentów z zadłużeniem komornika. Pojawia się zatem pytanie: czy windykacja sądowa jest koniecznością? Nie jest – czasem wystarczą działania perswazyjne. Z drugiej jednak strony działania perswazyjne to tylko wywieranie nacisku, które nie zawsze je skuteczne. Jest to więc pewien pat, wymagający zdecydowania – czy wolimy odzyskać dług, czy stracić na wizerunku.

Windykacja w ramach procederu sądowego jest dokumentowana. I to bardzo ważna wiadomość dla przedsiębiorców – jeżeli bowiem jakiś nasz dłużnik zacznie kreować negatywny wizerunek naszej firmy, zawsze można odwołać się do owej dokumentacji i wytoczyć mu sprawę o zniesławienie. Dzięki temu zarówno windykacja polubowna, jak i sądowa stają się narzędziami w naszych rękach, ułatwiającymi odzyskiwanie zadłużeń.

Nowe wpisy o finansach:

Frazy kluczowe: Porównanie 2016 technorattan kontra polipropylen, zerwany triceps, kinesiotaping bielsko biała, kubota l3200 cena, Gniewiński portal, tanie taxi legnica, Szamba Betonowe Piaseczno, ra nails lakier hybrydowy, vetrex-v90-alphaline, Fotodepilacja Żary, standy eliptyczne cena druku
Back to Top